شما اینجا هستید

لطفا از دروپال استفاده نکنید

خانم ها و آقایون سلام
می خواستم یک درخواست ازتون بکنم ؟
لطفا از دروپال استفاده نکنید !!!
به چند دلیل :
1- یک زمانی بود که امنیت وب سایت ها و پروژه های تحت وب خیلی پایین بود و هر کسی می تونست با چند تا کد ناقابل سایت ها را هک کنه و اسباب سرگرمی و دست انداختن صاحب سایت تا مدت ها فراهم بود. یکی از تفریح های سالم ما این بود که سعی می کردیم سایت های دوستامون را خراب کنیم و با عصبانی کردنشون خوشحال می شدیم. ولی دیگه با اومدن دروپال اون روزهای خوش تموم شد و امنیت به وب برگشت. حالا حتی یک بچه مدرسه ای هم می تونه یک وب سایت امن را با دروپال بسازه !
هک دروپال

2- یک زمانی اگر می خواستی طراحی وب یاد بگیری باید مدت ها می رفتی کلاس و html, css , seo security و این ها را یاد می گرفتی و تازه هرچی یاد می گرفتی مدام تکنولوژی های جدید تر می اومد و خیلی حال می داد که آدم خودش باید همه را یاد می گرفت و کلی به معلوماتش اضافه می شد . به خصوص که با رفقا دسته جمعی یاد می گرفتیم و برای درست کردن یک سایت باید حداقل سه چهار نفر وقت می گذاشتند و یکی ظاهر را طراحی می کرد و یکی javascript می نوشت و یکی امنیت را تست می کرد. در کل کلی دور هم حال می داد. یادش بخیر ! امان الان چی ؟ یک بچه مدرسه ای هم می تونه یک نفری یک سایت کامل و امن و زیبا را با دروپال در مدت 1 هفته طراحی کنه !
کلاس آموزش دروپال

3- یک زمانی اگه سایت شما نیاز به پیاده سازی یک قابلیت جدید داشت باید تلفن را برمی داشتید و زنگ می زدید به دوستاتون که احتمالا بلد هستند و این بهانه ای می شد که یادی از رفقا بکنید و چند تا کتاب جدید بخونید و کلی چیز یاد بگیرید و کلی وقت بگذارید تا نصفه و نیمه اون قابلیت را پیاده سازی کنید. ولی امان از دست دروپال. یک بچه مدرسه ای هم می تونه الان بره داخل سایت دروپال و از بین صدها ماژول رایگان اون هر کدوم را خواست انتخاب کنه و به راحتی نصب کنه !
امکانات دروپال

4- یک زمانی اگر شما می خواستید سایت بسازید فقط باید از مرورگر وب استفاده می کردید و اگر مشکلی پیش می اومد صفحه سفید می شد و شما هم خیالتون راحت که کار خراب شد و دیگه هیچ روشی برای درست کردنش نیست و می رفتید سراغ یک کار دیگه . مثلا ورزش می کردید تا همیشه سلامت بمونید ! ولی حالا با اومدن دروپال و استفاده از خط فرمان اون که به دراش (drush) معروفه دیگه کار متوقف نخواهد شد و خبری از ورزش و تندرستی نیست ! یک بچه مدرسه ای هم می تونه دستوراتش را یاد بگیره و هیچ وقت توی پروژه گیر نمیفته !
دراش دروپال

5- یک زمانی بود که شما که می خواستید مثلا 10 تا سایت درست کنید باید یکی یکی درست می کردید و برای هر کدوم یک پوشه می ساختید و کلی فایل داخلش می ریختید و برای به روز رسانی هر کدوم کلی زمان می گذاشتید و همیشه می تونستید پز بدهید که وقت ندارید و سرتون شلوغه و کلاس بگذارید و خوش بودید و زندگی به کامتون بود. امان از دست این دور زمونه. حالا یک بچه مدرسه ای هم می تونه با استفاده از قابلیت multisite دروپال 100 تا سایت را در یک هفته درست کنه و در عرض نیم ساعت هم همشون را به روز رسانی کنه !
مولتی سایت دروپال

آقایون و خانم ها:
برای حفظ تندرستی و سلامتی و خوش گذرونی و عشق و حال هم که شده بیایید دیگه از دروپال استفاده نکنیم !!!