تغییر تصاویر یک قالب

شما اینجا هستید

تصاویر یک قالب بیشترین تاثیر را در نمای آن دارند؛ تصاویری که برای تصویر پس زمینه، کلیدها و آیکون ها مورد استفاده قرار می گیرند. اگر با تغییر مکان تصاویر، اندازه آنها را تغییر ندهید، تاثیر آنها افزایش می یابد.
تغییر مکان تصاویر آیکون یا کلید
1 . از تمام قالب یک کپی تهیه کنید.
2 . پوشه images در میان فایل های قالب را پیدا کنید.
3 . حالا می توانید وارد پوشه شده تصاویری که می خواهید را جایگزین تصاویر حاضر کنید. فقط باید به یاد داشته باشید که تصاویر شما هم اندازه با تصاویر موجود در پوشه باشند.
4 . نام تصاویری که حذف کرده اید را برای تصاویر جدید (که وارد کرده اید) وارد کنید.
5 . به بخش (admin/config/development/performance) روی گزینه حذف تمامی حافظه نهان کلیک کنید. روی گزینه ذخیره پیکربندی کلیک کنید.
6 . سایت خود را چک کنید.
در مورد تصویر پس زمینه باید به خود قالب مراجعه کرده آن را تغییر دهید. اکثر قالب های قابل دانلود چند تصویر در خود جای می دهند تا کاربر تصویر ایده آلی را انتخاب کند. البته در انتخاب تصویر ایده آل باید به اندازه آن نیز دقت کرد.

تغییر یک تصویر پس زمینه
پس از انتخاب یک قالب با تصویر مناسب (با اندازه مناسب)، می توانید قالب را دانلود کرده نصب کنید و تصویر را جابجا کنید. ممکن است در فایل قالب، نسخه های مختلفی از تصویر مورد نظر شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است نسخه های بزرگ تر آن تصویر در صفحه اصلی و نسخه های کوچک تر در صفحات داخلی مورد استفاده قرار گرفته باشد.
1 . محل قرارگیری تصویر پس زمینه را مشخص کنید. بسیاری ازقالب ها از پوشه images برای این کار استفاده می کنند و برخی از ساب فولدر. در مورد مثال ما، تصاویر پس زمینه در images/cropped قرار می گیرد. تصویر صفحه اصلی سایت seascape.jpg است و نسخه کوچک تر آن برای صفحات کوچک تر seascape – header.jpg است.
2 . هر کدام از تصاویر را به کمک یک برنامه مثل Preview یا Photoshop باز کنید. به اندازه دقیق هر تصویر دقت کنید.
3 . اندازه تصویر مورد نظر را تغییر دهید. شفافیت تصویر را نیز کنترل کنید.
4 . برای تصویری که تغییر داده اید نام جدید انتخاب کرده آنها را در پوشه تصاویر قالب قرار دهید. (البته می توانید آنها را هر جا که خواستید قرار دهید ولی معمولا این کار راحت تر است.)
5 . کد مربوط به تصویر را بیابید. راحت ترین راه استفاده از فایل های CSS موجود است و نام تصویر را جستجو کنید. به عنوان مثال در نمونه حاضر، از این کد برای تصویر بزرگ صفحه اصلی استفاده می شود:
این هم کدی که برای قرار دادن تصویر کوچک در بالای صفحات محتوا مورد استفاده قرار می گیرد:
6 . برای تغییر CSS، یک فایل ایجاد کنید. در مورد مثال حاضر، باید نام آن local.css باشد.

*********کد*********

7 . کدی که در مرحله 4 استفاده کردید را بدان اضافه کنید. نام ها را به نام های فایل های جدید تغییر دهید. حالا فایل جدید مشابه این خواهد بود:

*********کد*********

8 . به بخش (admin/config/development/performance) روی گزینه حذف تمامی حافظه نهان کلیک کنید. روی گزینه ذخیره پیکربندی کلیک کنید.
9 . سایت خود را چک کنید.