شخصی سازی قالب ها

شما اینجا هستید

مقدمه
معماری منعطف و مستحکم دروپال از ویژگی های منحصر به فرد آن است. به جز برخی قسمت های حساس هسته، شما می توانید همه چیز را در دروپال تغییر داده شخصی کنید. قبلا هم دیدید که می توانید پوشه های قالب ها، ماژول ها و library های مخصوص به خود داشته باشید. حتی اگر به نوشتن کد نیز تمایل داشته باشید، دروپال به پوشه sites شما مراجعه کرده آنها را اجرا می کند و نیازی نیست شما به هسته دروپال وارد شده تغییری ایجاد کنید.
تغییرات عمده اعمال شده توسط کاربران دروپالی به دو بخش تقسیم می شود: کارکرد جدید (مثل ماژول های مشارکتی) و افزایش بهره وری دروپال برای کاربران و طراحان سایت های دروپالی.
حالا دروپال در دوران گذر به سر می برد و اخیرا بخش عظیمی از کاربرانی که هیچ اطلاعات دقیق و تجربی در مورد نوشتن کد PHP ندارند، به خیل کاربران دروپالی افزوده شده اند (شاید بسیاری از آنها هیچ علاقه و حوصله ای برای مطالعه بخش های مختلف برای انجام چنین امور فنی نیز ندارند). به هر حال این یک امتیاز ویژه برای دروپال به شمار می آید.
این بخش در مورد کدنویسی است اما نه کد برنامه نویسی. دروپال نیز مثل سایر سیستم ها و وب سایت ها از Cascading Style Sheets (CSS) برای تغییر نمای صفحات استفاده می کند. شما می توانید CSS را برای سایت خود شخصی کنید. شما مجبور نیستید برای سایت خود قالب های custom ایجاد کنید. البته این نکته در مورد برخی سایت ها صادق است نه همه آنها. در واقع کافیست تنها از یک قالب کار خود را آغاز کنید و از دو تکنیک ساده زیر برای شخصی سازی استفاده کنید:
CSS : CSS را شخصی کنید. فایل های CSS طراحی شده اند که توسط کاربران مختلف تغییر یافته شخصی شوند. برای تغییر یک فایل CSS بهترین راه تغییر فونت ها، رنگ ها و ابعاد است. این پروسه راحت تر از شرح کار با یک طرح ساده است.
تصاویر پس زمینه : بهترین راه شخصی کردن یک قالب، تغییر تصویر پس زمینه است. شما با CSS به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.