افزودن بخش به View

شما اینجا هستید

برای اضافه کردن بخش به View روی آیکون افزودن در قسمت فیلدها کلیک کنید. دقت کنید تا زمانی که نمایش ویو از نوع فیلد ها نباشد ، همانند تصویر زیر امکان انتخاب فیلد جدید برای نمایش در ویو وجود ندارد.

قالب پیشفرض ویوی دروپال

پس اگر با صفحه ای مشابه تصویر بالا روبرو شدید ، نوع نمایش ویو را بروی فیلد ها تنظیم کنید تا صفحه ویرایشگر ویو همانند تصویر زیر بتواند فیلد های جدید به ویو اضافه کند.

قالب فیلد ویوی دروپال

1 . پس از انجام این کار لیست فیلد ها طبق تصویر زیر به نمایش درخواهد آمد. البته فیلد ها در این قسمت طبق طبقه بندی های گونه های مختلف ویو دسته بندی می شوند که قابلیت جستجو در بین آنها و فیلتر کردن آنها بر اساس معیار های مختلف نیز وجود دارد. به علاوه تمامی فیلد های اضافه شده به سایت با اجزای مختلف آنها در این قسمت قابل استفاده هستند.

اضافه کردن فیلد جدید به ویو

اگر بخشی انتخاب شود و برای گره مورد نظر در دسترس نباشد هیچ پیام خطایی داده نمی شود بلکه نمایش آن مخفی می شود. چون بخشی وجود ندارد هیچ داده ای نیز ایجاد نشده و مشکلی به وجود نمی آید. اما اگر بخشی را انتخاب کنید که متعلق به گونه محتوای منتخب شما باشد، در محل مناسب خود به نمایش درخواهد آمد. پس از انتخاب بخش دلخواه خود روی گزینه اعمال کلیک کنید تا به فیلد های ویو اضافه شود.

2 . سپس ویرایشگر ویو به مرور بخش های منتخب شما خواهد پرداخت. طبق تصویر زیر شما برای هر کدام از بخش های اضافه شده می توانید تنظیمات را انجام داده و یک تیتر و چند گزینه نمایش انتخاب کنید. در این مرحله معمولا کاربران لیبل پیش فرض بخش را حذف می کنند. چون تعدادی از بخش های رایج در دروپال نیازی به برچسب ندارند. به عنوان مثال یک تیزر گره تنها اطلاعات ارائه می کند و نیازی نیست به عنوان تیزر نامیده شود پس می توانید لیبل آن را غیر فعال کنید. البته به یاد داشته باشید پس از اتمام کار روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا تغییرات شما اعمال شود. تصویر زیر تنظیمات افزودن متن محتوای گره به ویو را نمایش می دهد.

تنظیمات فیلد ویو دروپال

3 . شما می توانید لینک ها را برای هر بخش از ویو پیکربندی کنید. طبق تصویر زیر معمول ترین انتخاب در این مرحله تبدیل تیتر به یک لینک مربوط به خود گره است.

نمایش عنوان گره بعنوان لینک

4 . در صورت نیاز می توانید از گزینه Rearrange برای جابجا کردن بخش ها در ویو استفاده کنید. این قسمت در زیر بخش افزودن در اجزای مختلف ویو انتخاب می شود و قسمتی که در شکل تصویر به نمایش در آمده را باز می کنند. شما می توانید این بخش ها را جابجا کرده یا از آیکون سمت چپ صفحه استفاده کرده آنها را حذف کنید. پس از اتمام کار باید روی گزینه اعمال کلیک کرده با اتمام عملیات ویرایش روی گزینه ذخیره کلیک کنید (اگر از اتصال ضعیفی برای استفاده از اینترنت استفاده می کنید بهتر است در خلال انجام کار چند بار تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید تا در صورت قطع ارتباط مشکلی برای تنظیمات به وجود نیاید).

ترتیب اجزای ویوی دروپال

افزودن فیلترها
در ویو های ساخته شده برای به دست آوردن داده هایی خاص در خروجی باید از فیلتر های ویو استفاده کنید. همچنین در این بخش می توانید به کاربران نهایی سایت اجازه دهید این فیلترها را تغییر دهند.
1 . در قسمت FILTER CRITERIA روی گزینه افزودن کلیک کنید. لیستی از امکانات در اختیار شما قرار می گیرد و شما می توانید بخش هایی که قصد دارید از آنها به عنوان فیلتر استفاده کنید را انتخاب کنید. البته نباید این بخش ها را قبلا برای گونه های محتوای سایت انتخاب کرده باشید. در این مورد که در تصویر قابل مشاهده است Term : Taxonomy انتخاب شده و می توان بر اساس ارزش طبقه بندی به فیلتر کردن بخش ها پرداخت. پس از انتخاب روی گزینه ذخیره کلیک کنید.
2 . دروپال گزینه های منتخب شما را مرور خواهد کرد و شما می توانید طبق تصویر زیر حالت دلخواه منتخب خود را انتخاب کنید. در مورد مثال ما بهتر است از منوی Dropdown استفاده کنیم نه انتخاب کاملا اتوماتیک! چرا که این منو لیستی از دسته بندی های سایت برای ما نمایش می دهد که میتوانیم از بین آنها گزینه ها را انتخاب کنیم. پس از اتمام کار روی گزینه اعمال کلیک کنید.

فیلتر دسته بندی دروپال

3 . حالا دروپال از شما می خواهد طبق تصویر زیر به پیکربندی فیلتر بپردازید. در مورد هر فیلتر شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا کاربران نهایی می توانند فایل های درونی فیلتر را مشاهده کنند یا نه.
اگر پاسخ شما نه باشد، این دستور در زمان اجرای ویو اعمال می شود و قسمت پایین این بخش به نمایش در نخواهد آمد. و اگر پاسخ شما بله باشد این تنظیمات در اختیار کاربر نهایی قرار می گیرد و از تنظیمات شما به عنوان تنظیمات پیش فرض استفاده می شود تا کاربر نهایی در صورت نیاز آنها را تغییر دهد. البته شما می توانید برخی از این چک باکس ها را به صورت List Limit در آورید. با این کار اگر طبق تصویر زیر یک لیست dropdown در اختیار داشته باشید، شما می توانید یک یا چند مورد را انتخاب کنید تا لیستی که در اختیار کاربر نهایی قرار می گیرد تنها شامل موارد منتخب شما باشد. همچنین شما می توانید لیبل موارد منتخب را تغییر دهید. همان طور که قبلا گفته شد برچسب های شخصی شما لیبل بهتری برای کاربران است تا لیبل پیش فرض هایی که دروپال در اختیار کاربران قرار میدهد. نقش ها و دسترسی های کاربران به این فیلتر ها نیز از بخش تنظیمات فیلتر قابل انجام خواهد بود

تنظیمات فیلتر دسته بندی دروپال