ویرایش تنظیمات View

شما اینجا هستید

قسمت اعظم کار شما با ویو ها مربوط به ویرایش آنهاست. پس از ایجاد یا فعال سازی یک ویو می توانید روی گزینه ویرایش در سمت چپ نوار تیتر آن کلیک کنید تا طبق تصویر زیر ویرایشگر فعال شود.

صفحه نمایش ویرایشگر ویوی دروپال

تست امن ویو صفحه اصلی
این بخش از ویو برای صفحه اصلی از قسمتی که از مشتقات ماژول Views است استفاده می کند. در واقع با این کار می توان نحوه کار صفحه اصلی پیش فرض دروپال را شبیه سازی کرد. البته چون این نما یک ویو است شما می توانید در صورت نیاز آن را تغییر دهید و صفحه اصلی سایت خود را شخصی سازی کنید. البته این بخش به طور پیش فرض غیر فعال است و باید برای شرع کار ویرایش با آن، ابتدا آن را فعال کنید.
این ویرایشگر سه بخش اصلی دارد. در سمت راست لیست روش های مختلف نمایش قرار دارد. شما همیشه مجموعه ای از تنظیمات پیش فرض در اختیار دارید و می توانید گزینه های دلخواه را از منوهای موجود انتخاب کنید تا روش های نمایش جدیدتری در اختیار داشته باشید. در تصویر بالا برای نمایش ویو ، یک page و یک Feed جدید ایجاد شده است که هرکدام از آنها میتوانند روش های مختلف نمایشی را بر عهده داشته باشند.
ستون دوم شامل تنظیمات اصلی ویو است. این تنظیمات در صورت تغییر تنظیمات پیش فرض یا یک نحوه نمایش خاص تغییر می کنند. تنظیمات جانبی را می توان برای روش های نمایش خاص تعیین کرد. روی یک لینک پررنگ شده کلیک کنید تا به ویرایش تنظیمات مربوطه بپردازید. به عنوان مثال در تصویر بالا لینک های موجود در ستون سمت راست به ترتیب عبارتند از:
عنوان (هیچ کدام) : برای تنظیم عنوان صفحه ویو مورد استفاده قرار میگیرد که در اینجا چیزی تنظیم نشده است.
قالب (Unformatted list) : قالب نمایش ویو را انتخاب می کند و تنظیمات آن در جلوی لینک قرار دارد.
نمایش (محتوا : تیزر) : نحوه نمایش ویو را انتخاب کرده و اطلاعاتی که باید نمایش داده شود را تنظیم میکند.
محتوا (نمایش در صفحه اصلی:آری): یک فیلتر اضافه شده برای ویو است.
و ...

پس از واردکردن ارزش دلخواه خود، روی گزینه ذخیره کلیک کنید (اگر نمی خواهید ارزش های تغییر داده شده را تنظیم کنید روی گزینه انصراف کلیک کنید). برخی از موارد ویرایشگر ویو نه تنها به ارزش، بلکه به تنظیماتی احتیاج دارند که به طور خاص برای آنها در نظر گرفته شود. به عنوان مثال انتخاب کلید گزینه گره و کلیک کردن روی گزینه ذخیره صفحه ای از تنظیمات را باز می کند که مربوط به گره های دروپال است. یا با افزودن قالب grid view تنظیمات مربوط به این قالب نمایش نشان داده می شود. مثلا تا زمانی که حالت نمایش بروی فیلد تنظیم نشده باشد ، نمیتوان فیلد های دروپال را به ویو اضافه نمود.
وقتی با ویرایشگر ویو کار می کنید به این عملیات نیاز خواهید داشت:
به روزرسانی ویو در بخش های مختلف در ویرایشگر ویو در طول مدت انجام کار.
ذخیره کردن تمام تغییرات اعمال شده با استفاده از کلید ذخیره پس از اتمام عملیات به روزرسانی.
پس از گذراندن مراحل به روزرسانی تنظیمات ، پیش نمایش زنده ای از ویو مربوطه را در قسمت پایین صفحه مشاهده خواهید کرد.