مراحل نصب Wampp server

شما اینجا هستید

1- مرحله اول دانلودWampServer می باشد از روی اینترنت و به این آدرس بروید
www.wampserver.com و یا سایت های دیگر گاهی است در موتور جستجوی گوگل جستجو را انجام دهید. تا نسخه های مختلف آن را نسبت به نسخه سیستم عامل خود دریافت نمایید.
2 –فایلexe دانلود شده را اجرا نمایید و مراحل نصب خیلی سخت نیست مثل بقیه نرم افزارها به ترتیب انجام دهید.

nasb wampp

nasb wampp1

nasb wampp2

nasb wampp3

nasb wampp4

در انتهای نصب برنامه (بعد از زدن دکمهinstall ) پنجره ای باز می شود تا مرورگری که قرار است با سرور کار کند را انتخاب کند به طور پیش فرض firefox انتخاب شده است. به تصویر زیر مراجعه کنید .

entekhab firefox

دکمه Open را بزنید و در مرحله بعد در پنجره PHP mail parameters دکمه Next را بزنید (باید در قسمت SMTP باید local host نوشته شده باشد) و سپس دکمه Finish را بزنید.

nasb wampp5

2

etmam nasb wampp

3- همانطور که درتصویر پایین ملاحظه می نمایید. شما در کنار ساعت کامپیوتر آیکون WampServer را مشاهده می نمایید این آیکون باید کاملا به رنگ سفید باشد اگر رنگ آن زرد و یا قرمز بود بدان معنی است که هنوز فعال نشده است. عمده مشکل آن نصب (IIS) است یعنی اگر در سیستم شما قبلا IIS نصب باشد این سرور فعال نمی شود و یا سرویس های آن هنوز Start نشده است و در حالت Stop باشد.

icon wampp

برای رفع خطای سرور ابتدا روی آیکون آن کلیک نمایید و گزینه Restart all Services را بزنید اگر به رنگ سفید در آمد که آماده کار می باشد در غیر این صورت ابتدا چک نمایید کهiis سیستم شما نصب است یا خیر اگر نصب است آن را uninstall نمایید و سپس دوباره Restart all services را در WampServer بزنید حالا سرور شما آماده کار است! در برخی حالات احتمال دارد موارد دیگری مشکل ساز باشد که در اینجا مجالی برای بحث نمی باشد.
حالا از منوی بازشده روی Local host کلیک نمایید باید صفحه ای مشابه شکل زیر را در مرورگر خود ببینید. در غیر اینصورت شبیه ساز سرور (WampServer) شما به درستی اجرا نشده است.

wampp server

4- قبل از نصب drupal می بایست یک سری تنظیمات را روی WampServer انجام دهید روی WampServer کلیک نمایید گزینه Apache و سپسApache modules و سپس گزینه rewrite_module را فعال نمایید (این ماژول برای بازنویسی url ها استفاده می شود) سپس دوباره سرویس ها را restart نمایید. (کلیک روی WampServer و گزینه Restart All Services)
همچنین در زمان نصب ماژول ها ممکن است دلیل کمبود حافظه خطای حافظه رخ دهد. برای جلوگیری از این اتفاق مراحل زیر را طی می کنیم:
کلیک روی WampServer سپس PHP و بعد از آن PHP.ini را کلیک می نمایید .
و در فایل مورد نظر گزینه realpath_cache_size را به K32 یا K64 تغییر می دهیم. سایر تنظیمات php.ini که باید به آن توجه کرد:
گزینه register_globals خاموش باشد.
گزینهsession_save_handler در حالت user باشد.
گزینه safe_mode در حالت خاموش باشد.
مقدار max_execution_time به 120 افزایش داده شود.
5- در این مرحله می بایست یک Database بسازیم که drupal بتواند با آن کار کند برای ساخت Database ابتدا روی WampServer کلیک کرده و گزینه phpMyAdmin را بزنید و یا Localhost را بزنید و سپس گزینه phpMyAdmin را بزنید.
6- نام پایگاه داده و محل قرارگیری آن (نام هاست سرور مطابق با تصویر اول ) را به همراه اکانت پایگاه داده دروپال و کلمه عبور را جایی یادداشت کنید. در هنگام نصب به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.