آماده کردن هاستینگ

شما اینجا هستید

آماده کردن هاستینگ
محیط هاستینگ شما شامل سرور وب، پایگاه داده و ارتباط اینترنتی شماست. البته اگر شما از قبل صاحب وب سایت هستید به راحتی می توانید دروپال را در هاست آن نصب کنید. البته بهتر است ابتدا یک بار این نوع نصب را تست کنید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری شود.
آشکار است که شما انتخاب های زیادی برای تعیین هاست در اختیار دارید: سرور خود سیستم، سروری دیگر در سطح خدمات هاستینگ یا یک سرور مشترک. البته در مورد آخر باید ابتدا اطمینان حاصل کنید سرور اشتراکی شما بتواند از محصولات و نسخه های موردنظر شما پشتیبانی فنی به عمل آورد. و در این مورد بهترین انتخاب هاستینگ های اشتراکی است که پذیرای سایر سایت های دروپالی هستند. البته هاست های دیگری هم وجود دارد؛ به عنوان مثال Network Solutions هاستی است که میزبان محصولات مختلف متن باز چون دروپال است.

نصب نرم افزار
نرم افزارهای اولیه PHP و سرور وب هستند. البته برای نسخه های 6 و 7 دروپال، نسخه 5,2 PHP توصیه می شود. و اگر از یک هاست اشتراکی استفاده می کنید، باید به نسخه های مورد نیاز آنها و همچنین سیاست های مختلف به روزکردن آنها توجه کنید. معمولا دروپال از PHP برای ارسال ایمیل استفاده می کند. در سرورهای هاستینگ های اشتراکی حتما باید از فروشنده محصول بخواهید این گزینه را برای شما فعال کند.

دانلود سرویس های جانبی
اگر شما به این گونه نرم افزارها نیاز دارید به راحتی می توانید آنها را از طریق دانلود رایگان بازمتن دریافت کنید.XAMPP یکی از آنهاست که شامل سرورHTTP Apache ، سرور PHP ، MySQL ، Perl است. البته تمام این ابزارها به روز شده هستند و با نسخه های جدید دروپال سازگارند. برای دریافت این بسته می توانید به www.apachefriends.org/en/xampp.html مراجعه کنید. برای دریافت لیست کامل بسته های AMP سازگار با لینوکس، ویندوز، سولاریس، حافظه های فلش و غیره می توانید به جستجو در سایت ویکی پدیا بپردازید.
در مورد سرور وب باید از Apache 1,3 یا Apache 2.x روی Mac OS X ، ویندوز یا لینوکس UNIX/ استفاده کنید. البته برای راه انداری دروپال می توانید از IIS 6 یا IIS 7 شرکت مایکروسافت نیز استفاده کنید.
پس از دانلود و نصب باید به شخصی سازی بپردازید که مهم ترین قسمت، فعال کردن پسوندmod_rewrite برایApache یا ماژول Microsoft URL Rewrite برای IIS 7,0 است. اگر شما این کار را انجام ندهید، مشکلی در عملکرد دروپالی به وجود نمی آ ید اما نخواهد توانست URL ها را پاک کند.

همکاری با مایکروسافت
در چندسال گذشته شرکت مایکروسافت روابط خود با نرم افزارهای بازمتن را افزایش داده و به تازگی تصمیم گرفته به همکاری با دروپال بپردازد.
در یک سرور اشتراکی ممکن است به ارزش دهی های آغازی PHP در php.ini دسترسی نداشته باشید که در این صورت باید با مرکز خدمات هاست خود ارتباط برقرار کرده، از آنها بخواهید این مشکل را رفع کنند. در ضمن در این مورد باید تنظیمات حافظه نیز تغییر کند: به صورت پیش فرض 15 مگابایت تنظیم شده ولی شما باید آن را به 32 یا 54 مگابایت تغییر دهید تا از خطاهای احتمالی حافظه دروپال جلوگیری کنید. البته دروپال چنان طراحی شده که با سرعت بالا عملکرد بهینه ای داشته باشد اما گاهی ممکن است طی عملیات پردازش، مشکلاتی به وجود بیاید. معمولا چنین مشکلاتی پس از نصب یک ماژول جدید و فعال کردن آن از صفحه مدیریت ماژول ها اتفاق می افتد. در این صورت می توان با حذف کردن آن ماژول مشکلات حافظه دروپال را حل کرد. اما این راه چاره نیست چون ممکن است با نصب همان ماژول یا ماژولی دیگر دوباره این اتفاق تکرار شود. پس بهتر است ظرفیت حافظه را افزایش داد تا چنین مشکلاتی پیش نیاید.
سایر تنظیمات php.ini که باید به آنها توجه کرد:

  • گزینه register_globals خاموش باشد.
  • گزینه session_save_handler در حالت user باشد.
  • گزینه safe_mode خاموش باشد.